Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Membership for the additional licenses 2019

terug naar overzicht

Vrijdag, 11 januari 2019

The members who have paid their membership for the additional licenses to Sportvisserij Nederland or directly to Het Alvertje will receive the additional permits ATA, Vijverpas LvM, Helenavaart and Bootkaart via the post this week (7-12 January 2019).


Those who have paid the amount after January 6, 2019 will receive these permits at a later date.

If payments have been made, but you have not received any of these additional permits this week (7-12 January 2019),
report this via info@hsvhetalvertje.nl

Are you interested or have you previously had one of these permits, but not yet satisfied then the amount over which you can find on the site via Membership to HSV the Alvertje, bank account NL18RABO0140003614 indicating which additional license you are interested.

For some additional permits conditions apply.

For more information about Sportvisserij Nederland click here